Affiliate Pazarlama

Affiliate Pazarlama 

İnternetten para kazanma yollarıyla ilgili bir şey duymuş olmanızı. Satış Ortaklığı pazarlama da internetten para kazanma yolları arasında yer alıyor. Satış Ortaklığı pazarlama nedir siye sorduğumuzda tr basit haliyle satış ortaklığı sistemi diyebiliriz. Bu sistemde internet üzerinden firmaların ürün ya da hizmetlerini tanıtan ve satış yapan kişi ve kurumlar satış yapan komisyon alır. 

Şimdi aklınıza hemen affiliate pazarlama ne getirir sorusu olabilir. Çünkü bu sistem herkesin dahil olabileceği ve kolay işleyen bir sistem. Siz de bu sistemle para kazanabilirsiniz. Diyelim ki bir bloğunuz var bu blogda düzenli olarak yayınlıyorsunuz. Affiliate pazarlama yapmak bir markanın ürününü blog yazmakta linkini tanıtabilirsiniz. Bu bir affiliate marketing örneğidir. Ya da youtube’da bir kanalınız var ve eğitici videolar hazırlıyorsunuz. Sınav kitaplarını tanıtarak satış ortaklığı yoluyla para kazanıcılığı. Affiliate pazarlama iki liman kazandığı bir sistem sunar. Hem firmalar hem de pazarlamayı yapıyorlar satış yapıyor.

Affiliate Marketing Satış Ortaklığı

Affiliate Pazarlama Nasıl Yapılır?

Affiliate pazarlama yapabilmek için satış davranışlarını etkilemek dijital gücünüzün olması gerekir. Sosyal medyada yüksek takipçi sayısı ya da web sitenizde yüksek ziyaretçi sayısı gibi. Satış Ortaklığı pazarlama nasıl yapılır sorusunu soruyorsak bu sistemi daha iyi anlamalıyız. Bu sistemde onu satışa hizmet eder. Satış için ürün ve hizmet sunanlar ve satış için bu ürün ya da hizmet pazarlayanlar bir süre içinde olur. Bu ortakların satışa yönelik planlanması halinde yayıncılar üzerinde yayınlanır. Bu sitemde kazanç üç şekilde elde edilir;

 • Tıklama başına kazanç (Tıklama Başı Maliyet)
 • Üyelik başına kazanç (Lead Başına Maliyet)
 • Satış Başına Ödeme (Satış Başına Maliyet)

Temelde amaç web tasarımı trafik çekmek ve satışa dönüşen etkileşimi sunmaktır. Dünyanın en büyük online alışveriş sitesi olan Amazon bu sistemle para kazanma isteğini sunar. Amazon bağlı kuruluş pazarlama nasıl yapılır Bakacak olursak sitenin satış ortaklığı için on iki BÖLÜMDEN OLUŞAN Bir paneli Sunar. Bu panelden istediğinizlerinizi seçin. Minimum ödeme tutarı 10 yapar. Affiliate pazarlama amazon için temel bilgisayar becerisi yeterlidir. Ancak öğrenmeniz gereken bazı şeyler vardır. Öncelikle bu site bir Affiliate sayfası açarsınız. Ardından ürün bulmayı öğrenmelisiniz. Reklam vermek değecek ürünler seçerek trafik ve dönüşün sağlamaya çalışabilirsiniz. Amazon gibi satış ortaklığı veren e-ticaret sitesi bulunuyor. Satış ortaklığını veren popüler siteler.

 • GCM Ortağı
 • Admitad
 • Xticaret
 • Odaklı Pazar
 • Çiçek Sepeti
 • Hepsi Bahçemden
 • Trendyol
 • Modanisa
 • Godaddy
 • Bilet.com

Affiliate Marketing Türkiye’de Kazandırıyor Mu?

E-ticaret siteleri satış ortaklığı sunuyor. Her sitenin kendi içeriği ve çeşitleri var. Üyelik başına, satış başına kazanç elde edebiliyorsunuz. Affiliate marketing Türkiye e-ticaret siteleri arasında da oldukça yaygın. Ürün tanıtımları yaparak siteye ziyaretçi gönderebilirseniz kazanıyorsunuz. Her e-ticaret üreticisi kazanıyor, farklı. Belli bir alt ödeme limiti oluyor. Trendyol ve Çiçek Sepeti gibi e-ticaret sitelerinde olup, pazarlama afedersiniz. Trendyol affiliate pazarlama için Gelir Ortakları panelinden kurulu yapılabiliyor. Satış ortaklığı hakkında detaylı açıklama bu alanda yer alıyor. 

Affiliate pazarlama yaparak yüksek kazanç elde eden Eden. Sosyal medyada takipçi sayısı fazladır. Tabi bir de işin içerik boyutu var. Bir ürün ya da hizmet nerede nerede tanıttığınız ve ürün nasıl. Satış Ortaklığı pazarlama kazançları başarılı satış ortaklığı yapanların çalışmalarına bağlı. Ne kadar fazla kişisel ulaşılabilir etkileşimli o kadar kazanılıyor. Ürün linklerini nerede nasıl paylaşacağınıza karar vermiş olmanız lazım. Bir web siteniz varsa orada ya da sosyal medya kanallarınızdan birinde ürüne yönlendirici içeriği yayınlanır. Siteye sizin tarafınızdan gönderilen her ziyaretçi sizin için kazanç demek. 

Affiliate pazarlama eğitimi alarak bu işi daha profesyonel şekilde yaparak. Genelde satış ortaklığı veren e-ticaret sitesi. Ancak iş bunla bitmiyor. Ürünü nasıl tanıtacağınız, nasıl etkili olacağınızınızı istediğiniz sizin yaratıcılığınıza göre. Satış lideri olmak para kazanmak için dijital pazarlama hakkında bilgi sahibi olmak.